Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je przygotować? Bojowniki, ze powodu na swoje dobre ubarwienie, dosyć często wybierane są do hodowli w swoich zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które bierzemy na naszych pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do zachowania odpowiedniej pozycji i zdrowia.

Szczególnie ważnym jest, by dostarczyć im jako najdoskonalsze powody do wzrostu – dzięki obecnemu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to medium bardzo niekorzystne – potrzebują one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wnikają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia powiększa się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości jest trudniejsza, akwarium powinno być co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było zwykłe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do grupy ryb labiryntowych, i zatem świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy toż również inną zaletę – chroni ryby przed za wysokim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o zbudować na kilka roślin, które będą organizowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub drugie czynniki podłoża, jak skały w głębszym kolorze. Zapewni nam to łatwe powody do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla zachowania jej całej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments