Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Władysławowo

Prasóweczki

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny! Wizyta u stomatologa często rozumie się z bólem. A dzięki nowym znieczuleniom można zapomnieć o tych krępujących dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z każdym problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to zaledwie niektóre przypadki, gdy dobry stomatolog może dać kompleksową i fachową obsługę.

Dużo kobiet uważa jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym problemem jest ból, który skupia się z środkami. Teraz aczkolwiek nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z zastosowaniem strzykawki.

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Znieczulenie zęba – komfort dla pacjenta i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest rozpatrywane jako dodatkowa usługa. Odwiedza ono w magazyn standardowego leczenia, zapewniając przy tym typowy komfort nie tylko pacjentowi, lecz i dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd również nie pojawia się to uczucie bólu. Używane jest ono przy wielu procedurach, w tym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w tym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów albo i przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi podejmowały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i swoich gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można skorzystać także w gabinetach posiadających podpisaną zgodę z Polskim Funduszem Zdrowia, jak zarówno w własnych przychodniach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Znieczulenie na NFZ jest darmowe i tanie do wszelkiego zabiegu. Rzuca się wówczas znieczulenia standardowe prowadzone z zastosowaniem strzykawki. W własnych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, więc nie dostaje się ono w standardowej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów jest natomiast większa skala metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń używanych w stomatologii:

znieczulenie znane z zastosowaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dokładnie wyróżniają się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie znane z zastosowaniem strzykawki

Toż szczególnie wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Liczy na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, jednak pewnie być ono duże. Również że ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W własnych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Realizowane jest ono z zastosowaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i podaje ją pod niskim ciśnieniem. W rezultacie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a również nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W niektórych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z zastosowaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on użytkowany często jako środek uspokajający i relaksujący. Pewno istnieć odpowiednie podanie dodatkowego znieczulenia, ale jest ono nieco stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można wykonywać także w znieczuleniu ogólnym, lub w narkozie. Przeważnie są one prowadzone u pacjentów z dentofobią, a jeszcze przy dużych ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Miastko

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments