Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak zatrzymać się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak zatrzymać się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach obecnie nie odzyskasz, jednak możesz popełnić wiele, aby zapobiec innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak sprawić krok po kroku.

 

Z artykułu dowiesz się:

jak zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z karty po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z materiałami to zawsze ogromny stres. W tej rzeczy konieczne jest wypracowanie nowych faktów oraz kart, co zobowiązuje się z kosztami. Ale skutki kradzieży mogą być stale dużo silne. By zapobiec wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz działać szybko. Znaczymy w planie, co możesz więc zrobić, by uniknąć niepotrzebnej paniki w podbramkowej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która ubiegła w portfelu, to pewna spośród najbardziej trudnych kwestii – ale ale gdy nie zareagujesz odpowiednio szybko. Drinkom z najprostszych oraz najmniej czasochłonnych zabezpieczeń jest wykonanie telefonu do Systemu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na darmowy numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie strony do banku. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojego banku, a potem niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Świadczy to, że nie musisz pamiętać żadnego innego numeru ani posiadać w określonym czasie dostępu do internetu. Zastrzeżenie strony w ostatni rób zajmie Ci raptem kilka minut oraz da gwarancję, że złodziej nie będzie mógł zastosować z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w magazynie, kiedy zaś w postaci sprzedaży internetowych.
2. Kradzież portfela a bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z karty nie istnieje obecnie możliwa. W przeciwnej kolejności zainteresuj się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do szybkich pożyczek (tzw. chwilówek) można łatwo uzyskać szybką gotówkę. Do ostatniego akurat m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Daje się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym dopiero potem, gdy otrzyma zaproszenie do spłaty zadłużenia.

By zapobiec takiej sytuacji, kradzież portfela z faktami zgłoś jak już w tytule gminy lub na policji. Potrafisz wtedy przygotować także poprzez internet, jeżeli wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, wykonywanego przez Związek Banków Polskich (zrobisz to na karcie www.bik.pl). Dzięki obecnemu w kilka minut informacja dojdzie do wszelkich banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł posłużyć się Twoim dowodem osobistym, a Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeżeli w skradzionym portfelu posiadał więcej należeć jazdy i materiały auta, wskazana będzie wizyta w Wydziale Komunikacji. Złożysz w nim zdanie o zgubieniu dokumentu, a więcej będziesz mógł ubiegać się o danie tzw. wtórnika prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto chodzić na policję?

Wiele okradzionych osób stawia sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet gdy nie uda Ci się w ostatni możliwość odzyskać zguby, możesz pośrednio ochronić się przed problemami. Z kilku lat liczba wyłudzeń na inne nazwisko regularnie spada. Na ten proceder wpływa większa świadomość Polaków oraz duża opinia o zgłoszeniu kradzieży i wymaganiu dowodów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki ułatwią Ci zapobiec dużych nieprzyjemności związanych z kradzieżą pieniędzy z karty oraz podawaniem się przez kogoś Twoim imieniem. Jeśli podasz je dosyć szybko, możesz poczuć się spokojnie i postarać się o danie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments