{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna sprawa, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z braniem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek lub garść wiadomości na temat zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem staje się brak wiadomości, dzięki którym bank może dokonać oceny wiarygodności przyszłego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments